Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Zły stan włosów Polek

17 lutego 2020


Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów urody kobiety, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Istnieje bardzo mała liczba kobiet, które kompletnie nie zwracają uwagi na ten element swojego wizerunku.

Zmiana na przestrzeni lat

Znacznie też zmienia się to na przestrzeni lat, na przykład jeszcze do niedawna można było spotkać się z opinią, że długie włosy mogą nosić tylko młode dziewczyny, a paniom dojrzałym nie wypada mieć takiej fryzury. Na szczęście całkiem się to zmieniło, ale też znakiem naszych czasów jest fakt, że trudno jest zachować pasma w dobrej kondycji. By to stwierdzić, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie na ulicy czy w dowolnym miejscu publicznym. Bardzo mało kobiet ma naprawdę zdrowe pasma, sprężyste, lśniące i zadbane. Większość dziewczyn i pań ma pasma mniej lub bardziej zniszczone, o czym świadczy ich matowość i brak sprężystości, nie brakuje też przypadków, w których włosy prezentują tragiczny stan – są popalone, pokruszone i połamane. Przyczyny tego są dla każdego jasne. Jest to wszechobecna moda na farbowanie, czemu zresztą trudno się dziwić, gdyż kolor włosów typowy dla Polek nie jest zbyt atrakcyjny. Do tego dochodzi też skłonność do stylizacji na gorąco, ale też wiele osób nie ma pojęcia, jak dbać o włosy, a nawet nie wie, jak w istocie pasma powinny się prezentować. Często na przykład wydaje się, że zdrowe, zadbane włosy nie są pożądanym zjawiskiem, gdyż mają małą objętość i tendencję do przyklepywania się, kobiety wolą więc mieć włosy suche i zniszczone, gdyż takie sterczą na wszystkie strony, a więc są pełne objętości.

Słabe składy kosmetyków

Winą za taki stan rzeczy, tj. zły stan włosów Polek, trzeba też obarczyć kiepskie kosmetyki, a raczej ich producentów. Większość reklam nie jest uczciwa – obiecują one całkowitą naprawę włosów, nawet w rekordowo krótkim czasie, na przykład jednej minuty, podczas gdy włosów tak naprawdę wcale nie da się naprawić skoro są one martwą tkanką. Takie kosmetyki doraźnie poprawiają ich stan przez obecność silikonów czy substancji obklejających i nabłyszczających, tak naprawdę jednak czynią więcej złego niż dobrego, na dłuższą metę wysuszając je, obciążając i szkodząc na różne sposoby.

Polki niestety nie mogą pochwalić się z natury pięknymi, mocnymi włosami w ciemnym kolorze, jak Hinduski czy Arabki, które nie wymagałyby poprawiania, więc pewnie niewiele zmieni się w tej kwestii. Wiele jednak zależy od mody, a na szczęście można zauważyć, że trend silnego rozjaśniania włosów czy też farbowania ich na nienaturalną, kruczą czerń jakoś odszedł w niepamięć.

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak znaleźć najlepsze noclegi w centrum Zakopanego
solarium
Jak optycznie wydłużyć rzęsy

Jesteś zainteresowany reklamą?