Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Najlepsze sposoby na regenerację paznokci

29 lutego 2020


Każda kobieta chciałaby mieć piękne dłonie i oczywiście piękne paznokcie. To one potrafią stać się głównym atutem całego wyglądu, ale mogą go również zaburzyć i zniekształcić, jeżeli nie będą właściwie wypielęgnowane. A jak o nie zadbać? Co zrobić z płytką, która jest mocno rozwarstwiona i rozdwojona na końcach oraz łamie się na każdym kroku, a żaden lakier nie jest w stanie się na niej utrzymać?

Nawilżający roztwór

Bardzo dobry sposób na regenerację paznokci polega na moczeniu ich w nawilżającym i zarazem odżywiającym roztworze. Bazą będzie dla niego zwykła oliwa z oliwek, która jest nieocenionym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, dbających o stan skóry, włosów i paznokci. Należy wlać sporą jej ilość do szklanej miseczki i uzupełnić niewielkim dodatkiem soku z cytryny. W miksturze można zanurzyć całe dłonie i potrzymać je w niej przez piętnaście minut albo nałożyć ją bezpośrednio na paznokcie i potem włożyć bawełniane rękawiczki. Im dłużej preparat pozostaje na płytce, tym lepiej. Niektóre kobiety po założeniu bawełnianych rękawiczek kładą się w nich spać. Dzięki temu paznokcie mają całą noc na to, by solidnie się zregenerować, dlatego już z samego rana prezentują się o wiele lepiej, a gdy zabieg jest regularnie powtarzany, robią się mocne, silne i gładkie.

Magiczna mikstura

Drugi sposób na regenerację paznokci także polega na moczeniu ich w specjalnej miksturze, ale tym razem do jej wykonania potrzebny będzie.. pieprz. Koniecznie ten czerwony. To właśnie on jest w stanie zadbać o strukturę płytki paznokciowej. Jeżeli jednak z zabiegu kobieta korzysta po raz pierwszy, powinna zachować pewną ostrożność, ponieważ mikstura przygotowana z czarnego pieprzu działa bardzo intensywnie. A jak ją wykonać? W naczyniu należy umieścić ok. pół łyżeczki pieprzu, jedną łyżeczkę zwykłej śmietany bądź jogurtu naturalnego oraz odrobinę wody, która pozwoli połączyć ze sobą wszystkie składniki. Gładką papkę należy potem wmasować w paznokcie i przytrzymać na nich przez przynajmniej kwadrans. Efekt? Płytka ulegnie wzmocnieniu, dzięki czemu przestanie się rozdwajać. Stanie się też mocniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Niektóre kobiety nie mają jednak czasu i ochoty na to, by bawić się w samodzielne przygotowywanie naturalnych kosmetyków. Dla nich dobrą alternatywą będą produkty z drogerii. W takich sklepach nie brakuje bowiem różnorodnych odżywek i specjalnych serum do paznokci, które wystarczy nakładać regularnie na płytkę, aby już po paru tygodniach cieszyć się idealnie zadbanymi dłoniami.

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak znaleźć najlepsze noclegi w centrum Zakopanego
solarium
Jak optycznie wydłużyć rzęsy

Jesteś zainteresowany reklamą?