Najlepsze sposoby na regenerację paznokci

Każda kobieta chciałaby mieć piękne dłonie i oczywiście piękne paznokcie. To one potrafią stać się głównym atutem całego wyglądu, ale mogą go również zaburzyć i zniekształcić, jeżeli nie będą właściwie wypielęgnowane. A jak o nie zadbać? Co zrobić z płytką, która jest mocno rozwarstwiona i rozdwojona na końcach oraz łamie się na każdym kroku, a żaden lakier nie jest w stanie się na niej utrzymać?

Nawilżający roztwór

Bardzo dobry sposób na regenerację paznokci polega na moczeniu ich w nawilżającym i zarazem odżywiającym roztworze. Bazą będzie dla niego zwykła oliwa z oliwek, która jest nieocenionym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, dbających o stan skóry, włosów i paznokci. Należy wlać sporą jej ilość do szklanej miseczki i uzupełnić niewielkim dodatkiem soku z cytryny. W miksturze można zanurzyć całe dłonie i potrzymać je w niej przez piętnaście minut albo nałożyć ją bezpośrednio na paznokcie i potem włożyć bawełniane rękawiczki. Im dłużej preparat pozostaje na płytce, tym lepiej. Niektóre kobiety po założeniu bawełnianych rękawiczek kładą się w nich spać. Dzięki temu paznokcie mają całą noc na to, by solidnie się zregenerować, dlatego już z samego rana prezentują się o wiele lepiej, a gdy zabieg jest regularnie powtarzany, robią się mocne, silne i gładkie.

Magiczna mikstura

Drugi sposób na regenerację paznokci także polega na moczeniu ich w specjalnej miksturze, ale tym razem do jej wykonania potrzebny będzie.. pieprz. Koniecznie ten czerwony. To właśnie on jest w stanie zadbać o strukturę płytki paznokciowej. Jeżeli jednak z zabiegu kobieta korzysta po raz pierwszy, powinna zachować pewną ostrożność, ponieważ mikstura przygotowana z czarnego pieprzu działa bardzo intensywnie. A jak ją wykonać? W naczyniu należy umieścić ok. pół łyżeczki pieprzu, jedną łyżeczkę zwykłej śmietany bądź jogurtu naturalnego oraz odrobinę wody, która pozwoli połączyć ze sobą wszystkie składniki. Gładką papkę należy potem wmasować w paznokcie i przytrzymać na nich przez przynajmniej kwadrans. Efekt? Płytka ulegnie wzmocnieniu, dzięki czemu przestanie się rozdwajać. Stanie się też mocniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Niektóre kobiety nie mają jednak czasu i ochoty na to, by bawić się w samodzielne przygotowywanie naturalnych kosmetyków. Dla nich dobrą alternatywą będą produkty z drogerii. W takich sklepach nie brakuje bowiem różnorodnych odżywek i specjalnych serum do paznokci, które wystarczy nakładać regularnie na płytkę, aby już po paru tygodniach cieszyć się idealnie zadbanymi dłoniami.

Redakcja zgtkkf.pl

One thought on “Najlepsze sposoby na regenerację paznokci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.