Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Oczyszczanie organizmu sportowca

25 lutego 2020


Istnieje szereg różnorodnych sposobów na oczyszczanie organizmu sportowca. Szeroko pojęte oczyszczanie organizmu ma na celu usunięcie z niego różnego rodzaju substancji toksycznych, a także metali ciężkich, które kumulują się w organizmie w trakcie życia.

Odpowiednia dieta

Najlepszym sposobem na oczyszczenie organizmu jest przede wszystkim odpowiednia dieta, która bogata jest w pewne składniki pokarmowe takie jak między innymi błonnik. Podstawą diety oczyszczającej jest picie dużych ilości wody mineralnej oraz spożywanie świeżych warzyw. Wskazane są również różnego rodzaju napary ziołowe, które działają wspomagająco na proces oczyszczania się organizmu z toksyn i metali ciężkich poprzez ich wypłukiwanie. Oczyszczanie organizmu z wyżej wymienionych toksycznych składników ma same korzyści dla zdrowia człowieka. Przede wszystkim przeprowadzany detoks działa regenerująco na wszystkie układy w ciele człowieka oraz przywraca mu dawno zapomnianą energię do życia. Dzieje się tak z jednej głównej przyczyny. Po oczyszczaniu w organizmie nie zalegają już w dużej ilości toksyny ani metale ciężkie, a więc organizm nie musi z nimi walczyć od środka i ma nowe siły i chęci do życia. Wszystkie układy i organy są odciążone i pracuje im się lżej, nie muszą wykonywać dodatkowej pracy, jaką jest walka z toksynami. Jednakże do procesu oczyszczania organizmu również należy się odpowiednio wcześniej przygotować. Parę dni przed rozpoczęciem detoksu z diety należy wykluczyć składniki takie jak kofeina, alkohol, biała mąka, mięso, jajka, a także inne produkty pochodzenia zwierzęcego.

Odpowiednie przygotowanie

Odpowiednie przygotowanie do oczyszczania sprawia, że proces ten staje się dla organizmu dużo łatwiejszy do przejścia. Jak już zostało wcześniej wspomniane, podstawą diety oczyszczającej są surowe oraz gotowane warzywa, a także świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne. Następnie powoli do diety wprowadza się produkty takie jak fermentowane produkty mleczne, pełnoziarniste produkty zbożowe takie jak płatki owsiane, ryby oraz chude mięso drobiowe. Do prowadzonej diety należy również dodać zmianę stylu życia. Należy przede wszystkim dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, a także o proces właściwego, głębokiego oddychania, które dotlenia wszystkie tkanki w organizmie. Oczyszczanie ciała wspomagają również masaże np. szczotkowanie skóry szczotką do ciała w czasie kąpieli. W procesie oczyszczania organizmu niezwykle istotna jest również aktywność fizyczna, a zwłaszcza u sportowca. W czasie uprawiania sportu wydzielany jest pot, który również ma właściwości oczyszczające organizm.

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Alergia na nabiał

15 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?