Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Odkrywanie francuskich zamków – wspaniałe miejsca do zwiedzania z rodziną

2 lipca 2023 Odkrywanie francuskich zamków


Cudowne krajobrazy, liczne winnice, historyczne miasta oraz miasteczka, a także wyjątkowe zamki. Dolina Loary to jedyny w swoim rodzaju region Francji. Nad Loarą zwiedzać można aż ok. 70 zamków. Decydując się na zwiedzanie zamków wraz z dziećmi, warto zdecydować się na te, które okażą się atrakcyjne także dla tych najmłodszych.

Najciekawsze francuskie zamki

Zamek Chanonceau

Spędzając wakacje z rodziną, warto odwiedzić Zamek Chanonceau. Określany często „Zamkiem Pań”, gdyż został zbudowany, przebudowany oraz zaprojektowany przez kobiety. Obiekt ten zachwyca elegancką architekturą oraz szykownymi wnętrzami. Słynie też z malarstwa i gobelinów Flandrii z XVI wieku. To jeden z najchętniej odwiedzanych prywatnych zamków we Francji, należący do rodziny Meunier. Dzieciom z pewnością spodoba się fakt, że został on wybudowany na wodzie, a dokładnie nad dopływem Loary, rzeką Cher. W budynku podziwiać można efektowną salę balową tuż nad wodą. Dla najmłodszych znakomitą atrakcją będą też ogrody z labiryntem, jak i sama rzeka, gdzie można popływać na łódce czy kajaku. Ponadto, w ogrodzie nie brakuje placu zabaw.

Château de Chambord

Decydując się na zwiedzanie zamków, nie można pominąć najsłynniejszego z nich, czyli zamku Château de Chambord. To dawny średniowieczny zamek myśliwski, który wyróżnia się monumentalnymi formami wież z latarnią otoczoną wieloma okrągłymi wieżyczkami. Wybierając się do tego zamku, można zobaczyć tam także dekoracyjną fosę, która odbija w wodzie obraz budowli. W zamku znajduje się aż 440 komnat i ciekawa spiralna klatka schodowa w wieży. Co ciekawe, do pałacu należy największy w Europie park, którego warto odwiedzić wraz z dziećmi.

Zamek Cheverny

Mapa Francji obfituje w efektowne zamki, czego przykładem jest też Zamek Cheverny. Można go podziwiać praktycznie w pierwotnej formie. Przeszedł bez szwanku wojny i wszelkie konflikty społeczne. Co ciekawe, jest on dalej zamieszkiwany przez potomków kanclerza królewskiego Philippea Huro, czyli jego założyciela. Do zwiedzania dla turystów udostępnione zostały niższe partie budowli. Zamek otoczony jest przez ogród w stylu angielskim. Najmłodszym spodoba się możliwość rejsu statkiem po kanale.

Zamek Blois

Odwiedzając francuskie zamki, nie można zapomnieć o Zamku Blois. To najbardziej lubiana przez francuskich władców budowla. Twierdza zlokalizowana jest w centrum miasta, a jej bryła powstała na przestrzeni XIII-XVII wieku. W zamku podziwiać można wystawę sztuki pięknej, jak i ekspozycje poświęcone francuskim wojnom religijnym. Z tarasu dojrzeć można natomiast cudowne otoczenie zamku. Ciekawą atrakcją dla najmłodszych jest Dom Magii w Blois, czyli muzeum poświęcone słynnemu iluzjoniście.

To tylko kilka ciekawych zamków, które warto uwzględnić na liście miejsc do odwiedzenia.

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać idealny strój na pole dance
Dlaczego warto zainwestować w specjalistyczną odzież na rower
Korzyści dla młodych żeglarzy i ich rodziców

Jesteś zainteresowany reklamą?