Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Zwalczanie nadwagi trzeba mądrze zaplanować!

20 stycznia 2020


Jednym z najczęstszych celów, które większość ludzi stawia przed sobą jest nic innego jak tylko zrzucenie zbędnych kilogramów. Bez względu na to czy taka chęć przyświeca nam z pobudek czysto estetycznych czy też jest to bardziej kwestia poprawy stanu zdrowia to każdorazowo należy pochwalić takie pragnienie. Niestety jak to często w życiu bywa dużo łatwiej jest coś postanowić niż potem to już wykonać.

Plan i motywacja

Aby więc móc cieszyć się szczupłą i nienaganną sylwetką potrzebować będziemy nie tylko bardzo dobrego planu treningowego, ale również (a może i przede wszystkim) solidnej dawki motywacji. Gdzie możemy więc pozyskać taką energię, która potem przekujemy w skuteczne zwalczanie nadwagi? Po pierwsze niezwykle pomocny w tym aspekcie może okazać się oczywiście Internet. To w sieci możemy właśnie znaleźć całą masę wskazówek i porad dotyczących tego w jaki sposób można się skutecznie zmotywować nie tylko do treningu, ale i całego procesu odchudzania. Trzeba bowiem uczciwie stwierdzić, że szeroko rozumiane zwalczanie nadwagi należy potraktować jako całościowy i dość złożony projekt. Aby cały proces przebiegał w sposób właściwy dopilnować musimy wielu rzeczy z których najważniejsze są dwa elementy a mianowicie dieta oraz wysiłek fizyczny. Zacznijmy może najpierw od tego pierwszego aspektu. Otóż jak wskazuje bardzo wielu ekspertów to właśnie dieta stanowi ponad 70% sukcesu do którego dążymy. Niestety trzeba zaznaczyć, że w tym wypadku słynne polskie powiedzenie dietetyczne „jesteśmy tym co jemy” jest w stu procentach zgodne z rzeczywistością.

Normy kaloryczne

Nawet najlepszy bowiem plan treningowy nie zda się na zbyt wiele jeśli nie będziemy przestrzegać ustalonej (najlepiej wspólnie z ekspertem) norm kalorii. Proces zrzucania wagi polega przecież w dużej mierze na niczym innym jak tylko dostarczaniu do naszego organizmu mniejszej ilości kalorii, niż ten w rzeczywistości potrzebuje. No dobrze a co w takim razie z ruchem? Czy jest on skoro tak nieważny? Oczywiście, że nie! Dobry trening pozwala przecież spalić dość pokaźną ilość kalorii. Tutaj jednak musimy koniecznie przestrzec każdego kto chce od razu rzucić się na zbyt głęboką wodę w tym temacie. Ważne więc, abyśmy dla własnego dobra mieli świadomość swoich ograniczeń. Kiedy czujemy, że nasze kości są dosyć „zastane” to nie wyznaczajmy sobie poprzeczki tak wysoko jakbyśmy byli maratończykami. Pamiętajmy też, że zwalczanie nadwagi jest możliwe nawet wtedy kiedy nasz wysiłek będzie dość umiarkowanie intensywny. Wydaje się więc, że najważniejsze to po prostu zacząć się ruszać i zdrowiej jeść a reszta przyjdzie już sama!

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Alergia na nabiał

15 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?