Rywalizacja między dziećmi

Każdy lubi rywalizować. Nawet dzieci. Dlatego powinniśmy ułatwić im takie zabawy, gdzie będzie to naprawdę możliwe, ale też będą mogły się fantastycznie bawić bez kłótni i tego typu rzeczy. W końcu ostatnie, czego nam potrzeba to gromada wrzeszczących dzieciaków. Dlatego pomyślmy o czymś takim jak sportowa rywalizacja wśród dzieci. Na pewno będziemy w stanie wymyślić całkiem ciekawe rozwiązania.

Na początek warto pomyśleć nad zabawami

Na pewno ciekawym rozwiązaniem będą wyścigi w grupach. Chodzi o to, że dzielimy dzieciaki na mniejsze grupy i każda będzie miała to samo zadanie, co na pewno im się spodoba. W takim razie spróbujmy. To są tak zwane wyścigi rzędów, co dzieciaki zwykle bardzo uwielbiają. Na pewno i naszej grupie się to spodoba. Kontynuujmy. Warto pomyśleć o tym, jakie konkurencje by to mogły być. Na pewno takie, żeby odpowiadały wszystkim dzieciom i nikt nie czuł się pokrzywdzony w żaden sposób. Czasami wystarczy zrobić sam bieg i powrót. Czasami rzut piłką czy woreczkiem z grochem. Kiedy indziej jeszcze co innego. Na pewno sami pamiętamy z dzieciństwa jeszcze wiele innych ciekawych zabaw. Jednak to jest dopiero jedna z ciekawych zabaw dla dzieci.
Kolejna to po prostu berek czy chowanego. Na pewno będzie to wspaniała gra, o której nie zapomną na długo. Jedno z dzieci musi dogonić inne i oddaje mu berka, potem kolejne i tak dalej. Jest to fantastyczna zabawa, dzieci mogą się wybiegać i dobrze bawić. Na pewno nie będą się nudzić ani przez chwilę. W takim razie powinniśmy tego spróbować. W każdym razie będzie to zabawa jakich mało. Podobnie będzie z chowanego. Tutaj jednak trzeba też trochę myśleć, co dzieciom może naprawdę odpowiadać. Nie jest to tak prosta zabawa, trzeba się zastanowić dobrze nad swoją kryjówką, pomyśleć, gdzie warto się skryć, a do tego potem w żaden sposób się nie zdradzić. Na pewno będzie to wspaniała rozrywka dla nich.

Co jeszcze możemy zaproponować naszym podopiecznym?

Wiemy doskonale, że z dziedziny sportu jest jeszcze wiele innych możliwości. Możemy je nauczyć, gdy w siatkówkę czy koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną i wielu innych zabawa i gier. Na pewno sami wymienilibyśmy przynajmniej kilka lubiliśmy i nie lubiliśmy podczas lat szkolnych. Możemy wiele z nich zaproponować naszym dzieciom. Może i im coś z tego się spodoba i będą chciały poznać dalsze zabawy. W końcu nie ma co siedzieć w domu przed telewizorem. Warto nawet teraz wyjść gdzie na spacer i naprawdę wspaniale się bawić w dobrym towarzystwie. Zaczynajmy naszą zabawę.

Redakcja zgtkkf.pl