Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak ubiegać się o dotacje na firmę w Urzędzie Pracy?

16 lipca 2021 dofinansowanie na firmę


Masz genialny pomysł na biznes i czujesz, że na pewno by on wypalił, gdybyś tylko mógł go zrealizować, czyli gdybyś tylko miał na tę realizację wystarczające środki finansowe? Tym akurat nie musisz się specjalnie przejmować. Nawet jeśli na ten moment tych środków rzeczywiście nie posiadasz, możesz się o nie ubiegać, zgłaszając się po dofinansowanie na firmę w każdym Urzędzie Pracy. Procedura wnioskowania w tym przypadku jest dosyć skomplikowana, jednakże jeśli dokładnie przeczytasz ten tekst, stanie się ona bardziej jasna – na tyle jasna, abyś mógł samodzielnie przez nią przejść.

Aby ta procedura w ogóle się rozpoczęła, musisz oczywiście zgłosić swój wniosek do odpowiedniej instytucji. Ale nie wszystko od razu. Najpierw upewnij się, że wiesz, o co w ogóle prosisz i potrafisz wyjaśnić bardzo dokładnie, na co potrzebne ci są dodatkowe pieniądze. O ten aspekt zawsze zostaniesz zapytany. Tak naprawdę swoje planowane wydatki będziesz musiał szczegółowo opisać już we wniosku o dotacje, dlatego warto przygotować się do napisania czegoś takiego, tworząc dokładny biznesplan. Nie próbuj też robić wszystkiego samodzielnie. Jeżeli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia w tworzeniu pism formalnych i nie wiesz, jak używać językowych środków perswazji, najlepiej zgłoś się do kogoś, kto się na tym wszystkim zna i kto wspólnie z tobą napisze wniosek o dotacje albo nawet zrobi to za ciebie (oczywiście za odpowiednią opłatą). Takie usługi kosztują, ale zazwyczaj opłaca się w nie inwestować. Nie potrzebujesz ich tylko wtedy, gdy czujesz się na siłach, by rzeczywiście samodzielnie skonstruować profesjonalny wniosek i zrobić go tak, aby każdego zdołał on przekonać do pożyczenia ci pieniędzy.

Nawet przy idealnie skonstruowanym wniosku i genialnym pomyśle na biznes dofinansowanie na firmę nie jest przyznawane tak zupełnie od razu, od ręki. Będziesz musiał trochę na nie poczekać. Zanim pozyskasz wymarzoną kwotę i zaczniesz rozkręcać nowy biznes, najprawdopodobniej miną przynajmniej ze dwa miesiące. Czasem na odpowiedź Urzędu Pracy trzeba poczekać jeszcze dłużej. Niczego nie staraj się przyspieszać, bo zupełnie nic ci to nie da, tylko po prostu uzbrój się w cierpliwość. Jeżeli Urząd Pracy zaakceptuje twój wniosek, niemalże od razu po jego decyzji podpiszecie umowę i ustalicie warunki całej transakcji. Środki finansowe zostaną przelane na wskazane konto w określonym w umowie terminie. Twoim zadaniem stanie się ich właściwe wykorzystanie. Zrób z nich dobry użytek, aby odpowiednio zużytkować pozyskane dotacje.

Przeczytaj więcej na promnice.com.pl

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Apartamenty w Zakopanem
pokrowiec na walizkę
Noclegi z widokiem na Tatry

Jesteś zainteresowany reklamą?