Pielęgnacja skóry na wiosnę

Powoli nadchodzi wiosna, czyli długo wyczekiwana przez ciebie pora roku. Masz wielką nadzieję, że wraz z jej przyjściem twoja skóra automatycznie odżyje, złapie pierwsze promienie słońca i staje się po prostu ładniejsza, dzięki czemu będziesz mogła spokojnie zrezygnować z makijażu na co dzień, a przynajmniej ze stosowania podkładu, który mimo wszystko często zapycha cerę i w końcowym rozrachunku pogarsza jej stan. Pielęgnacja skóry na wiosnę będzie jednak inna niż ta, którą praktykowałaś zimą.

Jak zatem powinnaś działać teraz, by poprawiać swoją urodę?

Tuż po odejściu mroźnych i wietrznych dni twoja skóra zaczyna potrzebuje silnej regeneracji. Musisz zapewnić jej różne drogocenne substancje, które poradzą sobie ze zmęczeniem cery i pięknie przygotują ją do cieplejszych i słonecznych dni. Twoja skóra po zimie może być również przesuszona. W momencie, gdy temperatura spada poniżej dziesięciu stopni C, organizm przestaje wydzielać optymalne ilości potu, co z kolei powoduje, że cera nie jest w stanie się sama natłuszczać. A tłuszcz jest dla niej warstwą ochronną. Jeżeli więc nie przyłożyłaś się do właściwego pielęgnowania buzi zimą, bo często wychodziłaś z domu bez kremu na twarzy, a wieczorem pomijałaś jej odżywianie, teraz będziesz musiała poświęcić jej nieco więcej czasu, by przywrócić jej właściwy dla niej stan.

Od czego możesz zacząć?

Pielęgnacja skóry na wiosnę powinna skoncentrować się na dogłębnym odżywieniu i nawilżeniu cery. Potrzebujesz takich preparatów kosmetycznych, w których składzie będą występować naprawdę najlepsze związki i surowce. Szukaj ich zarówno w drogeriach, jak i przez Internet. Popatrz na ich skład i celuj w te produkty, które będą zawierać w sobie rozmaite witaminy (zwłaszcza witaminy A, E i C), substancje mineralne (przede wszystkim cynk i selen), aminokwasy, hormony, ale też fitosterole. Po zimie twoja cera jest po prostu zmęczona. Przybiera szary odcień i wygląda smętnie, dlatego trzeba ją pobudzić do tego, by sama zaczęła przeprowadzać różne procesy regeneracyjne. Skóra jest w stanie samodzielnie się odbudować i nadbudować. Ty musisz jedynie jej w tym pomóc, wybierając kosmetyki dopasowane do jej potrzeb.

Całe szczęście nawet jeśli nie za bardzo znasz się na kosmetykach, nie będzie ci trudno odnaleźć te, które sprawdzą się właśnie w okresie wiosennym. Już przy końcówce zimy w drogeriach i innych punktach z kosmetykami zaczynają się pojawiać fantastyczne preparaty na lato. Stwórz z nich swój idealny zestaw do pielęgnowania buzi.

Redakcja zgtkkf.pl