Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak ujędrnić skórę?

2 marca 2020


Nie da się ukryć, że jędrna skóra to najważniejszy atrybut pięknego ciała. Wiedzą o tym zwłaszcza te osoby, które nie mogą się tym pochwalić. Często brak jędrności jest spowodowany stratą wagi, któremu nie towarzyszyły intensywne ćwiczenia. Wtedy łatwo można dojść do wniosku, że tak naprawdę lepiej jest mieć jędrną skórę na nieco grubszym ciele niż zwiotczałe, odchudzone ciało. Nic dziwnego, bo jeśli skóra nie jest jędrna, objętość ciała wydaje się większa i analogicznie – gdy skóra jest napięta, ciało jest bardziej zwarte. Jego poszczególne części są zgrabniejsze, a przede wszystkim lepiej wyglądają.

Uwierz w kosmetyki

Znanym sposobem na ujędrnianie skóry, dodawanie jej elastyczności i sprężystości jest stosowanie kosmetyków, ale wiele osób nie wierzy, by sposób ten mógł być skuteczny. Dlaczego jednak nie? Za napięcie skóry odpowiadają między innymi kolagen i elastyna, a do ich tworzenia potrzebne są składniki, które znajdują się w takich kosmetykach. Poza tym za brakiem jędrności często idzie cellulit, a stosowanie na przykład kremów rozgrzewających czy chłodzących pozwala swoiście drenować tkanki. Bardzo ważnym aspektem nakładania takich kosmetyków jest też oczywiście mechaniczne pobudzanie skóry, warto więc wcierać je naprawdę energicznie. Rozcieranie, masowanie, ugniatanie skóry poprawia krążenie krwi i limfy, sprzyja równomiernemu rozkładaniu się tkanki podskórnej, a więc jest w stanie usunąć cellulit i poprawić jędrność skóry. Ważne jest jednak, by robić to z dużą częstotliwością, dlatego też zwykle zaleca się, by kosmetyki ujędrniające ciało stosować nie raz, a dwa razy dziennie. Dobrze jest też używać przy okazji specjalnego masażera.

A jakie kosmetyki wybierać?

Na pewno na lepsze efekty można liczyć, stawiając na produkty lepsze, a więc i droższe, na przykład profesjonalne. Są one stosowane w salonach i gabinetach odnowy, mają bogaty, opatentowany skład, a więc znacznie różnią się od tych, jakie za kilkanaście złotych można kupić w każdej drogerii. Dobrze jest też wybierać wspomniane już środki chłodzące lub rozgrzewające, co daje pewność ich działania i dodatniego wpływu na skórę. Dla zintensyfikowania ich działania można dodatkowo po posmarowaniu owinąć ciało folią. Takie zabiegi, noszące nazwę body wrappingu, są stosowane w gabinetach kosmetycznych. Folia utrzymuje wysoką temperaturę, dzięki czemu składniki aktywne zawarte w preparatach mogą działać skuteczniej.

Dobrym uzupełnieniem dla takich preparatów będą wyszczuplające, antycellulitowe maski do ciała, które również stosuje się z folią.

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak znaleźć najlepsze noclegi w centrum Zakopanego
solarium
Jak optycznie wydłużyć rzęsy

Jesteś zainteresowany reklamą?