Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak optycznie wydłużyć rzęsy?

18 stycznia 2022 Jak optycznie wydłużyć rzęsy

Chyba każda z nas marzy o pięknych, długich i przede wszystkim mocnych rzęsach, które podkreślą oko i znacznie je otworzą. Niestety taki prezent Matka Natura podarowała tylko nieznacznej grupie kobiet. Nie z takimi problemami już sobie radziłyśmy! Wystarczy przecież optycznie wydłużyć rzęsy, by zapewnić sobie spektakularny look. Jak to zrobić?

Jasne rzęsy wydają się krótsze

Jeśli posiadasz jasne rzęsy, mogą one być długie i grube, a i tak nikt tego nie zauważy. Niestety – kolor ma znaczenie. Jasne rzęsy optycznie wydają się po prostu krótsze i rzadsze, gdyż są mniej widoczne. Oczywiście najprostszym sposobem na ich wydłużenie będzie pomalowanie ich maskarą. Jednak to nie odpowiada każdej z nas. Zamiast tuszu do rzęs możesz skorzystać z przyciemniającej henny, naturalnego środka koloryzującego, który zmieni kolor rzęs i znacznie je uwidoczni.

Wydłużenie i pogrubienie za pomocą pudru

Ten trick sprawi, że twoje rzęsy będą prezentować się nieziemsko. Wystarczy mascara i jeden, maleńki składnik…puder. Jak to zrobić? Zacznij od skorzystania z zalotki, by rzęsy były uniesione. To również optycznie je wydłuża. Następnie nałóż pierwszą warstwę tuszu – powinna być cienka. Rzęsy mają być zaledwie muśnięte kosmetykiem. Następnie osyp je pudrem transparentnym, najlepiej naturalnym. Teraz wystarczy pokryć rzęsy drugą warstwą tuszu. Dzięki pudrowi efekt będzie zachwycający, a rzęsy grube i wyraziste. Zakończ makijaż, korzystając z odpowiednich cieni podkreślających twoje oczy. Wykonaj makijaż ust i już – jesteś gotowa na imprezę.

Wydłużenie za pomocą odżywki

To trochę dłuższa metoda, jednak znacznie skuteczniejsza – przynosi bowiem rzeczywiste efekty, a nie jedynie optyczne wydłużenie. Dobre odżywki do rzęs charakteryzują się składem, który umożliwia szybszy wzrost rzęs, pogrubienie ich, a nawet lekkie przyciemnienie. Szukaj odżywek z kwasem hialuronowym, pantenolem oraz naturalnymi olejkami, takimi jak olej arganowy. Powinny się w nich znaleźć również witaminy A i E.

Nawet jeśli twoje rzęsy są krótkie i tylko lekko zarysowane, z łatwością możesz wpłynąć na ich wygląd za pomocą kosmetyków. Pamiętaj jednak, że to nie wszystko. Lepiej odżywiać i regenerować, zamiast wyłącznie optycznie wydłużać rzęsy.

Nadmierne pocenie

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

solarium
Jak optycznie wydłużyć rzęsy
Bielizna ślubna

Jesteś zainteresowany reklamą?