Jak walczyć z wypadaniem włosów?

0
67

Wypadanie włosów to niezwykle powszechny problem. Oczywiście chodzi tu o wzmożone, nadmierne wypadanie włosów, gdyż to, że włosy w ogóle wypadają, jest zupełnie normalnym zjawiskiem, tak samo zresztą jak w przypadku brwi, rzęs, a nawet włosów łonowych. Ma to związek z naturalnym cyklem życia włosa – wyrasta on z cebulki, rośnie, a następnie, gdy cykl jego życia dobiega końca, wypada, zastępowany przez wyrastając już, nowy włos.

Walka z wypadaniem włosów

Jednak jeśli wypadanie włosów jest nadmierne, czyli, jak mówią lekarze, wypada dziennie więcej niż 100 włosów, można się tym zaniepokoić, gdyż naprawdę silne wypadanie potrafi w krótkim czasie doprowadzić do znacznego przerzedzenia się czupryny. Do tego nikt nie chce dopuścić, włosy są niezwykle ważnym elementem wyglądu człowieka, a już szczególnie silnie przerzedzone pasma są problemem dla kobiet. By jednak móc skutecznie walczyć z tym zjawiskiem, trzeba poznać możliwe przyczyny wypadania włosów i określić, z jaką przyczyną ma się do czynienia. Jest to niezbędne, gdyż czasem tylko wyeliminowanie konkretnego czynnika może zahamować to zjawisko.

Przyczyny zaś bywają bardzo różne – stres, zażywanie niektórych leków, choroby, inwazyjna pielęgnacja czy stylizacja, farbowanie, zły stan skóry głowy czy też dieta uboga w składniki ważne dla włosów. Często też winne są wahania hormonów, dlatego jeśli wypadanie włosów jest naprawdę silne i utrzymuje się długi czas, wskazana może być wizyta u dermatologa lub nawet endokrynologa, czyli lekarza od hormonów. Specjaliści ci mogą zalecić wykonanie badań, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, jakich składników brakuje w organizmie, co skutkuje wypadaniem włosów.

Preparaty na skórę głowy

Oczywiście ratować można się też samodzielnie, sięgając po dostępne środki, najlepiej te z apteki. Trzeba jednak pamiętać, że na wypadanie włosów mogą pomóc tylko te preparaty, które stosuje się na skórę głowy, gdyż to w niej znajduje się źródło problemu, czyli cebulki włosowe, które trzeba wzmocnić i mieszki, które trzeba pobudzić do pracy. Nakładanie masek czy odżywek na długość włosów nie da żadnych skutków w zakresie hamowania wypadania. Najlepsze zaś są ziołowe wcierki, czyli płyny, które przeznaczone są do wcierania w skórę głowy, sprzedawane pod różnymi nazwami: płyn, lotion, tonik czy odżywka. Pomocny jest nie tylko ich ziołowy skład i będący promotorem dla składników aktywnych alkohol, który rozgrzewa skórę głowy i pobudza krążenie, ale też masaż skalpu, jaki wykonuje się podczas aplikacji tych środków. Zabieg ten nawet może mieć największe znaczenie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here