Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Zrzucanie wagi

26 stycznia 2020


Wszyscy marzymy o tym żebyśmy wyglądali dobrze. Dobrze, czyli jak?

Przede wszystkim zdrowo. Zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie, cotygodniowa siłownia i zbilansowana oraz odpowiedzialna dieta to kilka gwarantów, które pozwolą nam żyć zdrowo oraz przede wszystkim zdrowo wyglądać.

Dużo osób nie docenia efektów jakie można uzyskać nawet zwykłą dietą, której ułożenie na cały miesiąc może zająć nam zaledwie jedną godzinę naszego wolnego czasu. Jeżeli postanowimy zainwestować w siebie dwieście czy trzysta złotych, to przygotowanie takiej diety (na dodatek o wiele lepszej bo przygotowanej specjalnie dla nas przez specjalistę po wcześniejszym wywiadzie i diagnozie) zajmie nam jeszcze mniej czasu, a może jednocześnie przynieść dla nas naprawdę ogromne pozytywne skutki.

Co w takiej diecie jest najważniejsze?

Cóż, można wymienić tu trzy elementy, które składają się na każdą dietę, która sprawi że poczujemy się zdrowsi, ale jednocześnie zrzucimy również trochę zbędnych kilogramów i tłuszczu, który od lat odkłada się w wielu miejscach naszego ciała.

Pierwszym z tych elementów to dobrze dobrane produkty, z których będą składały się nasze codzienne posiłki. Suma wszystkich pięciu (bo tyle małych posiłków zaleca większość dietetyków) posiłków powinna zawierać wszystkie wartości odżywcze, które potrzebuje nasz organizm żeby poprawnie i zdrowo funkcjonować. Można tutaj wymienić chociażby jogurty, kefiry czy jajka które będą dostarczały naszemu organizmowi poza zwierzęce białko, a także mięsa które będą dostarczały białko, ale tym razem zwierzęce. Jak mięso, to oczywiście wyłącznie duszone lub gotowane. Bardzo ważne są również różnego rodzaju owoce i warzywa dzięki którym dostarczymy do naszego organizmu wiele potrzebnych witamin. Należy pamiętać również o dostarczaniu do organizmu dużych ilości wody, która orzeźwia organizm i pozwala mu lepiej i efektywniej pracować, a także przyspiesza spalanie kalorii i zbędnych tłuszczy.

Usuniecie kalorycznych posiłków

Drugim elementem jest usunięcie z naszej diety produktów, które nam szkodzą, które są kaloryczne, ubogie w wartości odżywcze i po prostu szkodliwe dla naszego organizmu. Do tego typu produktów można zaliczyć m.in cukier, tłuszcz, słodycze czy też makaron i ziemniaki.

Trzeci element to dobrze dobrane ćwiczenia na spalanie tłuszczu, które będziemy musieli codziennie wykonywać aby przyspieszyć nasze spalanie nadwyżkowych kalorii. Jednym z takich ćwiczeń mogą być brzuszki, przysiady, pajacyki czy też pompki. Dobrym pomysłem jest również bieganie lub jazda na rowerze.

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Alergia na nabiał

15 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?