Egzotyczna podróż do Malezji

Podróżowanie to zbieranie nowych doświadczeń i wspomnień. Jednym wystarczą piękne europejskie miasta, inni z kolei będą bardziej zadowoleni z odwiedzania dalej położnych państw. Egzotyczne podróże to coś, czego każdy powinien spróbować chociaż raz. Opcji jest wiele, a jedną z lepszych może okazać się Malezja.

Kierunek Malezja – dlaczego właśnie tutaj?

Panuje przekonanie, że: „Malaysia truly Asia”. Jeżeli zależy nam na zobaczeniu tego, co jest w Azji najlepsze, Malezja będzie doskonałym wyborem. Serdeczna ludność złożona z Hindusów, Chińczyków i Malajów, rajskie wyspy, nowoczesne metropolie, wszystko. Przekonująco brzmi również kuchnia będąca połączeniem kuchni hinduskiej, muzułmańskiej i chińskiej.

Co warto zobaczyć w Malezji?

Bez wątpienia należy wybrać się do cyber-stolicy o nazwie Kuala Lumpur. Znajdziemy tutaj Chinatown, drapacze chmur, minarety, kolonialne budynki, przedwojenne sklepy i wiele innych sprzeczności. Warto nadmienić, że Kuala Lumpur to jedno z najprężniej rozwijających się miast Azji Południowo-Wschodniej. To również tutaj jest największy czarny rynek Azji, gdzie można pooglądać (a może nawet kupić) podróbki znanych firm.

Park Narodowy Taman Negara to miejsce prawdopodobnie jeszcze bardziej warte odwiedzenia niż stolica Malezji. Co prawda klimat tutaj jest tropikalny, a warunki mieszkalne dość surowe, ale w zamian można wędrować nocą przez dziewiczą dżunglę, chodzić po zawieszonych między drzewami linowych mostach, oglądać jaskinie pełne nietoperzy, a także wybrać się łodzią nad wodospady Lata Berkoh.

Perhentiany to dwie wysepki, które uznawane są za jedne z najładniejszych na świecie. Piasek na plażach jest biały, a woda krystaliczna. Za to w środku wysp znajduje się nieodkryta dżungla tropikalna, po której można wędrować. Można zamieszkać albo na imprezowej wyspie Kecil, albo na spokojniejszej wyspie Besar (dzieli je dziesięć minut podróży szybką łódką).

Najwyżej położona stacja górska na Malezji, czyli Cameron Highlands. Znajdują się tutaj plantacje herbaty, wodospady i zielone szczyty.

Malezja, ale z kim?

Samodzielne zorganizowanie takiej egzotycznej podróży może okazać się trudne, dlatego lepiej zwrócić się ludzi, którzy się na tym znają. W tak odległych kierunkach specjalizuje się biuro https://www.relaksmisja.com, które indywidualnie układa program dla każdego klienta oraz udziela wszystkich, niezbędnych informacji o kulturze czy zwyczajach. Można również liczyć na listę miejsc, które warto odwiedzić, a także potraw, których należy spróbować. Na stronie biura znajdują się przykładowe oferty wycieczek, dzięki czemu łatwo zdecydować, co chciałoby się odwiedzić.

Redakcja zgtkkf.pl