Zioła na urodę – jakie stosować?

Aby cieszyć się doskonałym wyglądem, nie musisz wcale stosować ogromu kosmetyków z drogerii, które nie dość, że są drogie, to jeszcze do tego częstokroć zawierają szkodliwe i trujące substancje. Możesz natomiast pielęgnować swoje ciało zupełnie naturalnymi ziołami. One nigdy ci nie zaszkodzą. A zioła na urodę mają naprawdę rewelacyjny wpływ.

Popularne zioła poprawiające urodę

Pierwszą popularną roślinnością wykorzystywaną w pielęgnacji jest lawenda, którą od lat wykorzystuje się również w przemyśle gastronomicznym. Jeżeli do tej pory uzupełniałaś nią przeróżne dania, najprawdopodobniej masz ją gdzieś w kuchni i od razu możesz jej użyć. A Będzie to dla ciebie doskonałym wybór, jeśli nie razisz sobie z właściwym wypielęgnowaniem cery. Lawenda działa antyseptycznie i potrafi zwalczać różne niedoskonałości, a przy tym łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia oraz jest tak przyjemna w użyciu, że zapewnia relaksu i ciału, i duszy. Możesz stworzyć z niej fantastyczną maseczkę do twarzy. Używaj jej przynajmniej raz w tygodniu, a efekty pojawią się bardzo szybko.

Powszechnie znanym w kosmetologii ziołem jest również kurkuma, którą zapewne bardziej kojarzysz z postaci żółtych granulek, czyli przyprawy bardzo charakterystycznej dla kuchni indyjskiej. A warto ją i jeść, i nakładać bezpośrednio na skórę. Główną właściwością kurkumy jest zdolność do leczenia i zmniejszania stanów zapalnych, ale potrafi ona również zwalczać wolne rodniki, czyli hamuje bądź spowalnia proces starzenia się skóry. Kurkuma jest też najlepszym naturalnym lekarstwem na wyrównanie kolorytu cery. A jeśli boisz się nałożyć ją bezpośrednio na skórę, zadbaj po prostu o to, by tej przyprawy pod żadnym pozorem nie zabrakło w twojej kuchni – dodawaj ją dosłownie do wszystkiego!

Herbatki na urodę

Zioła na urodę to także różnego rodzaju herbatki, które pite regularnie potrafią odżywić oraz oczyścić skórę od wewnątrz. Z tym zadaniem idealnie poradzi sobie czystek. Kilka lat temu było o nim głośno za sprawą odkrycia jego fantastycznych właściwości i nie wiedzieć czemu, nagle wszyscy o nim zapomnieli – ale ty wciąż możesz skorzystać na jego świetnym działaniu. Czystek to sposób na rewelacyjny stan skóry. Od lat wykorzystuje się go w medycynie naturalnej z uwagi na jego zdolność do hamowania dalszego rozwoju bakterii. Jeżeli więc twoja cera jest mocno zanieczyszczona, a na ciele regularnie pojawiają się nowe krostki i inne niedoskonałości, spróbuj pić czystek przynajmniej raz dziennie. Już po miesiącu ciało powinno się dogłębnie oczyścić, a będzie to tylko jedna z wielu pozytywnych zmian.

Redakcja zgtkkf.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.