Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak zrzucić zbędne kilogramy?

12 stycznia 2020

Na początku przygody z odchudzaniem musimy wyznaczyć sobie konkretny cel i termin na jego wykonanie. Przykładowo możemy chcieć schudnąć 10 kilogramów w pół roku. Jest to odpowiednia ilość czasu, żeby pozbyć się nadmiaru łuszczu i wymodelować ciało. W odchudzaniu najważniejsza jest dieta połączona z aktywnością fizyczną.

Zacznijmy od ćwiczeń

Warto regularnie ćwiczyć siłowo, co pozwoli nam wymodelować sylwetkę. Dzięki temu po zrzuceniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, odsłonimy wysportowane ciało. Dodatkowo mając więcej mięśni możemy pozwolić sobie na jedzenie większej ilości kalorii. Trening siłowy możemy wykonać na siłowni lub w domu. W obu miejscach z powodzeniem ukształtujemy naszą sylwetkę. Wiele osób na początku swojej przygody z odchudzaniem decyduje się na ćwiczenia w domowym zaciszu. Jest to dobre przygotowanie do późniejszych treningów na siłowni. Oprócz treningów siłowych powinniśmy także wykonywać aeroby. Są to ćwiczenia takie jak bieganie, skakanie na skakance czy jazda na rowerze. Pozwolą nam one spalić około 600 kcal w ciągu godziny, co pomoże nam szybciej tracić zbędne kilogramy.

Bez odpowiedniej diety nie osiągniemy wymarzonej sylwetki. Po pierwsze zwróćmy uwagę na kaloryczność. Ilość kalorii, którą możemy jeść w ciągu dnia policzymy z pomocą internetu lub aplikacji na telefon. W drugim wypadku również ułatwimy sobie liczenie spożywanych kalorii. Kalkulator zawarty w internecie i w aplikacji ustali nasze zapotrzebowanie na podstawie wieku, wagi, wzrostu i rodzaju aktywności wykonywanej w ciągu dnia. W diecie powinniśmy unikać słodyczy i tłustych potraw, ponieważ zawierają sporo kalorii w małej porcji. Jednak raz na jakiś czas możemy sobie pozwolić na niezdrową przekąskę. Musimy tylko ją wliczyć do spożytych kalorii. Jako źródła zdrowych węglowodanów wybierzmy pełnoziarniste produkty, warzywa, owoce, kasze i ryż. Białko znajdziemy w chudym mięsie, rybach, owocach morza, warzywach strączkowych, mleku i przetworach mlecznych. Zdrowych tłuszczy dostarczą nam takie produkty jak orzechy, olej kokosowy, oliwa z oliwek, ryby i owoce morza.

Jak trzymać się diety?

W odchudzaniu bardzo ważna jest motywacja. To ona pozwoli nam utrzymać odpowiednią dietę przez długi czas. Dla każdego z nas motywacją może być coś innego. Jedni chcą schudnąć dla poprawy stanu zdrowia, a jeszcze inni po to, żeby łatwiej znaleźć drugą połówkę. Lepszy wygląd to także poprawa pewności siebie. Czasem w naszym życiu zdarzają się urodziny bliskiej osoby. Wtedy możemy pozwolić sobie więcej zjeść. Chwilowa przerwa od diety nie odsunie nas od wymarzonej sylwetki, jeśli przez resztę tygodnia będziemy się trzymać założeń dietetycznych.

Nadmierne pocenie

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Alergia na nabiał

15 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?