Nie ma nic gorszego niż przeziębienie. A nie, przepraszam, właściwie to jest – przeziębienie wtedy, gdy standardowe leki są Ci zakazane.. Jedyne co pozostaje to naturalne sposoby na zwalczenie infekcji. W trakcie ciąży i karmienia piersią bardzo ważne jest, aby dokładnie sprawdzać (nawet dwa razy) skład i właściwości specyfiku, który chcemy zażyć.
Domowe sposoby leczenia
Oczywiście, poza tym co przepisze nam lekarz (chociaż z własnego doświadczenia wiem, że ciężko jest im znaleźć coś bezpiecznego i z reguły ograniczają się do leczenia objawowego), zastosować możemy domowe sposoby. W przypadku infekcji musimy skupić się na naturalnych antybiotykach, jakie każdy ma w swojej kuchni. Są to czosnek, który wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze, miód, który znacznie łagodzi kaszel i cytryna, która wspomaga odporność. Jeżeli ma trzynastka Shell niezawodnym sposobem na niego jest domowy syrop z cebuli i czosnku. Plastry cebuli i przeciśnięty przez praskę czosnek na przemian ułożone w słoiku zasypuje się cukrem bądź zdrowiej – miodem. Słoik przykrywamy i odstawiamy W chłodne miejsce i czekamy aż zrobi się syrop. Pijemy po około 2 duże łyżki stołowe 2-3 razy dziennie. Sposoby na ból gardła są wszelakie. Zaleca się stosowanie płukanek wody z solą, która odkaża gardło i działa ściągająco. Można też podjadać po małej łyżeczce czysty miód, najlepiej lipowy bądź spadziowy. Utworzy on barierę ochronną na obolałym gardle. Z aptecznych specyfików możemy wybrać ziołowe pastylki do ssania z tymiankiem, bądź te przeznaczone specjalnie dla ciężarnych i mam karmiących Prenalen.
Zatkany nos uśmierzy inhalacja
W garnku gotujemy wodę z łyżką stołową sody i majeranku, wdychamy unoszącą się parę. Możemy też zakropić nos wodą morską lub solą fizjologiczną. Leki przeciwbólowe zawierające paracetamol pomogą w stanach gorączkowych lub przy bólu głowy czy zatok. Jeżeli domowe sposoby nie przynoszą efektów, a objawy się zaostrzają, należy ponownie udać się do lekarza. Być może stosowanie antybiotyku będzie nieuniknione. Podczas ciąży i karmienia piersią, do grupy antybiotyków tak zwanych bezpiecznych o niskiej możliwej szkodliwości, zalicza się te z grupy penicylin. Istnieje specjalny leksykon leków informujący o skali bezpieczeństwa stosowania w wyżej wymienionych przypadkach. Większość leków powszechnie stosowanych może mieć negatywne skutki na dziecko. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy zasięgnąć porady lekarza lub skontaktować się z położną bądź doradcą laktacyjnym, którzy poradzą nam jak postąpić w danej chwili.