Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Zrzuć kilogramy dzięki treningom EMS!

7 maja 2022


Treningi EMS są bardzo popularne i wybiera je obecnie wiele osób, które chciałyby ćwiczyć jeszcze skuteczniej, ale nie mają na to zbyt dużo czasu. Co warto wiedzieć na temat treningów EMS w kontekście zrzucania nadmiaru kilogramów? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Czym są treningi EMS?

Termin jak trening EMS odnosi się do rodzaju treningu wykorzystującego elektrostymulację mięśniową, czyli Electric Muscle Stimulation. 

Takie treningi wykorzystują wtedy specjalny rodzaj urządzenia, za pomocą którego można stymulować mięśnie energią elektryczną w postaci bezpiecznych impulsów o niskiej częstotliwości.

Zastosowanie urządzeń do EMS jako wsparcie treningów umożliwia uzyskanie wtedy jeszcze lepszych rezultatów, ponieważ pozwala na aktywizację pracy tkanki mięśniowej, a przez to wspomaga wykonywanie ćwiczeń.

Czy treningi EMS sprawdzą się dla osób z nadwagą i otyłością?

Chociaż treningi EMS najczęściej kojarzone są z profesjonalnymi sportowcami, to warto wskazać, że mogą być one również doskonałym wyborem dla osób, które chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Dzięki nim można spalić nawet ponad 1200 kcal podczas jednego treningu!

Nadmiar kilogramów jest problemem nie tylko z punktu widzenia wyglądu ciała, ale również zdrowia. Nadwaga i otyłość sprzyjają wielu poważnym schorzeniom, między innymi dolegliwościom serca i układu krążeniowego, cukrzycy, problemom stawowym, a nawet nowotworom.

Wobec tego ze zbyt dużą liczbą kilogramów warto walczyć, czy czuć się lepiej nie tylko pod względem fizycznym, ale również psychicznym.

W tym celu można zastosować treningi EMS, które ze względu na swoją specyfikę mogą być bardzo dużym wsparciem dla osób borykających się z nadwagą i otyłością.

Gdzie można skorzystać z treningów EMS?

Dzisiaj treningi EMS są bardzo popularne i często wybierane przez wiele osób, którym zależy na osiągnięciu jeszcze lepszych wyników swoich ćwiczeń. Można więc skorzystać z nich w różnych miejscach na terenie Polski.

Z tego typu treningów można również skorzystać w klubie działającym w Tarnowie: https://www.intime.pl/trening-ems-tarnow/.

Warto więc zapoznać się z dostępnymi ofertami treningów EMS w swojej okolicy, aby zapisać się na zajęcia tam, gdzie będą one prowadzone profesjonalnie.

Jak odbywają się ćwiczenia wspierane przez EMS?

Wiele osób z nadwagą i otyłością zastanawia się, czy treningi EMS rzeczywiście są dobrym wyborem. Warto więc przyjrzeć im się nieco bliżej.

EMS to rodzaj treningu, który odbywa się wraz z trenerem personalnym. To duży plus, ponieważ trener może wtedy dobrać najlepszy zestaw ćwiczeń do potrzeb swojego klienta, a następnie nadzorować ich wykonywanie oraz efekty ćwiczeniowe.

W trakcie ćwiczeń EMS zakłada się specjalny rodzaj kamizelki, która jest wyposażona w elektrody. Następnie w kamizelce wykonuje się zalecone ćwiczenia. Co ważne, nie są one skomplikowane i obciążające dla mięśni i stawów, co w przypadku osób z nadwagą i otyłością ma duże znaczenie.

Czas trwania treningu EMS to jedynie 20 minut, dlatego również nie wymaga on przeznaczania na ten cel sporej ilości czasu. Wobec tego jest to też kapitalna propozycja dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na wizyty na siłowni czy w klubie fitness.

Jaki jest koszt treningów EMS?

Za treningi EMS trzeba zapłacić więcej niż za karnet na siłownię czy uczestnictwo w zajęciach fitness. Warto jednak podkreślić, że dzięki nim można uzyskać znacznie lepsze rezultaty.

Zazwyczaj koszty w tym przypadku wynoszą od około 150 do 200 złotych za jedną wizytę w klubie. Można jednak zaoszczędzić, wykupując z góry cały pakiet treningów w klubie. Wtedy ćwiczyć można i skutecznie, i niedrogo!

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać idealny strój na pole dance
Korzyści dla młodych żeglarzy i ich rodziców
Zimowy urok Podhala

Jesteś zainteresowany reklamą?