Ten sport zyskuję na popularności, co wybieramy zamiast siłowni?

Obserwując niesłabnące zainteresowanie piłką nożną, szczególnie podczas wszelkiej maści ważnych imprez (przede wszystkim tych o charakterze międzynarodowym), mogłoby się wydawać, że pośród zarówno młodszych jak i starszych odbiorców ta dyscyplina sportu cieszy się największą popularnością, natomiast wszystkie inne alternatywy pozostają za nią daleko w tyle.

Wnikliwsza analiza pokazuje jednakże, że nie jest to w żadnym wypadku prawdą, bowiem Polacy mają o wiele więcej pasji związanych z szeroko pojmowaną aktywnością fizyczną.


  Jeszcze do niedawna była to przede wszystkim siłownia, z której korzystały zarówno przedstawicielki płci pięknej jak i panowie celem jak najbardziej eleganckiego oraz imponującego wyrzeźbienia swoich ciał – tak dla celów czysto estetycznych jak i po to, by znacznie poprawić swoją wytrzymałość, siłę, czy też zwinność. Obecnie jednak zauważamy bardzo interesujący trend – młode pokolenie stopniowo porzuca siłownię na rzecz…boiska do koszykówki.

Okazuje się bowiem, że basketball w Krakowie oraz innych miastach niezwykle szybko zyskuje na popularności. Jednoznacznie powiedzieć należy, że jest to skutkiem nie tylko ogromnego zaangażowania w tę dyscyplinę osób zainteresowanych, ale także organizowanych regularnie kursów, szkoleń oraz turnusów treningowych. Zaliczyć można do nich między innymi Akademię Wisły Can Pack, która to pozwala dzieciom i młodzieży zaznajomić się z tajnikami omawianego dziś sposobu spędzania wolnego czasu a także podszlifować własne umiejętności, dzięki czemu będą one w stanie o wiele lepiej radzić sobie na boisku.

Organizatorzy Akademii Wisły Can Pack chwaleni są zarówno przez samych uczestników jak i przez ich rodziców za fakt, że do obozów podchodzą oni w sposób całościowy. Nie ma bowiem mowy o szkoleniu tylko i wyłącznie specyficznych umiejętności sportowych.

Eksperci, którzy to sprawują pieczę nad młodymi adeptami sztuki sportowej dokładają wszelkich starań, aby rozwijali się oni holistycznie, zarówno pod względem gibkości, zwinności, celności, ale także koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy też umiejętności gry w duchu fair play. Należy także jednoznacznie podkreślić, iż basketball w Krakowie to wręcz idealna propozycja dla osób, które chciałyby poznać rówieśników mających podobne pasje, a następnie spędzać z nimi wolny czas zarówno na boisku jak i poza nim. Z publikowanych przez nich w Sieci opinii jasno wynika, że wiele znajomości kontynuowanych jest następnie już po zakończeniu sesji treningowych przez długie lata.

Po długim i niezwykle szkodliwym dla psychiki okresie pandemicznym, możliwość regularnego obcowania z rówieśnikami w bezpiecznym, niezwykle przyjemnym środowisku może okazać się remedium na wiele problemów trapiących naszą pociechę.

Naszym zdaniem jak najbardziej warto rozważyć zapisanie ją na jeden z dostępnych w naszej okolicy obozów, jako że nie tylko zapewnimy naszemu dziecku bądź nastolatkowi ogrom zabawy i możliwości socjalizacyjnych, ale dodatkowo nie wydrenujemy taką decyzją naszego portfela, jako że przedsięwzięcia takie nie należą do nadmiernie kosztownych.

Redakcja zgtkkf.pl