Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Skoki spadochronowe dla każdego? To możliwe z tandemem!

4 sierpnia 2022 Skoki spadochronowe

Tandemowe skoki ze spadochronem są dostępne w Polsce już od lat. Gdy jeszcze nie wiesz, na czym polegają, sprawdź najważniejsze informacje na ich temat! Wyjaśniamy, na czym polegają skoki w tandemie, kto może brać w nich udział i jak odbywają się krok po kroku.

Co to jest tandemowy skok spadochronowy?

Bardzo często wiele osób myśli, że skoki spadochronowe są możliwe do wykonania jedynie wtedy, gdy wcześniej wzięło się udział w specjalnym przeszkoleniu. Rzeczywiście, by skoczyć samodzielnie, jest ono niezbędne. Jednak samodzielny skok spadochronowy nie jest jedynym sposobem, by poczuć emocje towarzyszące spadaniu w przestworzach.

Obecnie alternatywą dla skoków spadochronowych w pojedynkę są tandemy. Tandemowe skoki spadochronowe prowadzone są w dwie osoby, a dokładnie skaczą wtedy pilot i pasażer. Pilotem tandemu jest wtedy instruktor spadochroniarstwa – osoba z dużą wiedzą i doświadczeniem. Pasażerem może natomiast zostać niemalże każdy, kto chciałby spełnić swoje marzenie o locie.

Do wzięcia udziału w skoku spadochronowym w tandemie nie jest potrzebne szczególne przygotowanie, na przykład badania lekarskie, szkolenia czy ćwiczenia. To powoduje, że jest to doskonała propozycja dla każdego, kto chce zrobić w swoim życiu coś wyjątkowego i poczuć adrenalinę!

Kto może wziąć udział w tandemowym skoku ze spadochronem?

Tandemowe skoki spadochronowe są przeznaczone dla osób, które spełnią podstawowe wymogi, głównie dotyczące stanu zdrowia, ponieważ to on jest w tym przypadku głównym przeciwwskazaniem.

Ze skoków nie powinny korzystać te osoby, które mają poważne dolegliwości układów krążeniowego oraz oddechowego, a także te, które mają niestabilność kręgosłupa, wrodzoną łamliwość kości, są po niedawnych zabiegach, operacjach, kobiety w ciąży.

Krok po kroku – jak wygląda skok tandemowy?

Na początku trzeba zarezerwować swój termin skoku spadochronowego. Można obecnie przeprowadzić rezerwację online, na przykład w szkole skydive.pl, która od lat organizuje szkolenia spadochronowe i skoki tandemowe w centralnej Polsce.

Przy rezerwacji należy wybrać termin skoku oraz jego wysokość – dostępne są skoki z 3000 metrów albo z 4000 metrów. Można też zakupić usługę rejestracji skoku przez jego filmowanie i fotografowanie, dzięki czemu można uzyskać wtedy wyjątkową pamiątkę.

Przed skokiem prowadzone jest krótkie szkolenie i przekazywane jest niezbędne wyposażenie. Potem odbywa się lot i podczas niego uczestnicy skoku, połączeni uprzężą tandemową, wyskakują w przestworza.

Po wyskoku nie otwiera się od razu spadochronu. Przez kilkadziesiąt sekund ma miejsce swobodne spadanie, podczas którego emocje są gwarantowane. Potem otwierany jest spadochron i uczestnicy lotu powoli lądują na lądowisku.

Cena skoku spadochronowego w tandemie – ile to kosztuje?

Gdy chodzi o skoki spadochronowe Toruń to miasto, gdzie za taką rozrywkę należy zapłacić około 750 złotych w przypadku skoku z 4000 metrów. Gdy skok ma być dodatkowo filmowany albo fotografowany, wtedy cena wynosi 1100 złotych.

Aktualne cenniki i formularze do rezerwacji na skoki spadochronowe można znaleźć już teraz na stronach ośrodków.

Nadmierne pocenie

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Korzyści dla młodych żeglarzy i ich rodziców
Zimowy urok Podhala
statystyki w baseballu

Jesteś zainteresowany reklamą?