Ścieżka akrobatyczna – jaką wybrać?

Ścieżka akrobatyczna to pojęcie, które z pewnością nie jest obce miłośnikom gimnastyki. I o ile do tej pory w akrobatyce spotykane były głównie maty zrobione z pianki, to jednak nowoczesne sale gimnastyczne stawiają na dmuchane ścieżki gimnastyczne. Są one bardzo przydatne wszędzie tam, gdzie uprawia się akrobatykę wyczynową. Dmuchana ścieżka gimnastyczna to produkt, który wykonany jest ze specjalnego materiału i pompowany jest w taki sposób, by dopasować go do wymogów wykonywanych akrobacji.

Na jaką ścieżkę gimnastyczną się zdecydować?

Dostępne na rynku ścieżki akrobatyczne wykonane są z materiałów różnego rodzaju. Wystarczy odwiedzić sklep sportowy, by przekonać się, jak szeroki jest wybór. Jeśli chodzi o dwa najpopularniejsze materiały, wykorzystywane przy produkcji dmuchanych ścieżek akrobatycznych, to mowa tutaj o materiale STS 1100, który posiada gramaturę 1100 g na metr kwadratowy. Materiał ten charakteryzuje się niską wagą oraz wysoką elastycznością. Alternatywą dla niego jest materiał STS 1500, który jest nieco grubszy i posiada większą gramaturę. Związana jest ona też z jego większym ciężarem oraz wyższą wytrzymałością. Wszystkie dostępne w sklepach ścieżki akrobatyczne zabezpieczone są przed szkodliwym działaniem pleśni i grzybów, a także wpływem promieni słonecznych.

Dlaczego warto wybrać dmuchaną ścieżkę akrobatyczną?

Przede wszystkim, jest ona o wiele lżejsza, niż jej piankowe odpowiedniki. W każdej chwili można z niej spuścić powietrze, sprawiając, że zajmie ona mniej miejsca i będzie wygodniejsza w transporcie. Ciśnienie w dmuchanej ścieżce gimnastycznej można wyregulować według własnych potrzeb. W kilka chwil można je zmienić w trakcie ćwiczeń, jeśli okazuje się nieodpowiednio dobrane. Specjaliści uznają także, że dmuchana ścieżka gimnastyczna jest o wiele zdrowsza dla stawów sportowców. Jej właściwości pozwalają także na wykonywanie wyższych skoków, co przekłada się na bardziej efektywną naukę ewolucji akrobatycznych.

Podsumowując, uznaje się, że dmuchana ścieżka akrobatyczna to doskonały sposób na zminimalizowanie ilości kontuzji w akrobatyce wyczynowej. Dlatego też na jej zakup decyduje się coraz większa liczba obiektów sportowych. Z racji tego, że łatwo można przetransportować ją z miejsca na miejsce, coraz częściej jest wykorzystywana przy okazji organizacji różnego rodzaju eventów sportowych. Poszukując odpowiedniego wyposażenia dla hali sportowej, z pewnością warto postawić na nowoczesność i wybrać poręczną, wygodną, wytrzymałą i trwałą ścieżkę gimnastyczną.

Redakcja zgtkkf.pl