Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Rakieta tenisowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

18 czerwca 2022 rakieta tenis


Przy wyborze rakiety tenisowej należy zwrócić uwagę na wiele istotnych parametrów. Na co patrzeć przy jej zakupie? Sprawdź parametry!

Niezależnie od tego, czy jest to rakieta Dunlop, Babolat czy Wilson, duże znaczenie ma dobór odpowiedniego rodzaju sprzętu pod kątem własnych możliwości i potrzeb. Właśnie dlatego przed zakupem rakiety tenisowej należy zwrócić uwagę na szereg istotnych parametrów technicznych i dodatkowo spojrzeć na kilka innych ważnych kwestii.

Jak dobrać rakietę tenisową?

Jak wskazują eksperci ze sklepu internetowego oferującego rakiety tenisowe dotenisa.pl, przy zakupie odpowiedniej rakiety należy kierować się przede wszystkim swoimi umiejętnościami, a także sylwetką i możliwościami.

Rakiety dla początkujących graczy są zatem inne od graczy, którzy mają więcej doświadczenia, dlatego mogą łatwiej manewrować wtedy rakietą, by celniej odbijać piłkę. Również trzeba wziąć pod uwagę swoją sylwetkę, w tym wielkość ręki, wagę, aby dobrać rakietę, z którą będzie się grało komfortowo.

Nie bez znaczenia jest też marka rakiety. Wybierając sprzęt od sprawdzonego producenta, na przykład jak rakieta Dunlop, można mieć pewność, że rakieta będzie dobrej jakości, a także posłuży na długi czas.

Najważniejsze parametry rakiet tenisowych

Przy zakupie rakiet tenisowych kluczowe znaczenie ma kilka parametrów technicznych. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

1. Materiał na rakietę tenisową

Najczęściej specjaliści polecają stosowanie rakiet wykonanych z materiałów jak grafit lub kompozyt grafitowy. Są one lepsze od rakiet aluminiowych, ponieważ są nie tylko trwalsze, ale również lepiej absorbują one wstrząsy i są przy tym bardzo lekkie. W takim wariancie dostępna jest też rakieta Dunlop.

2. Ciężar rakiety tenisowej

W przypadku początkujących graczy polecane jest korzystanie z rakiet tenisowych o lekkiej konstrukcji, ponieważ mogą one wtedy zagwarantować lepszy komfort gry. Rakieta nie męczy wtedy tak mocno dłoni. Dla bardziej doświadczonych graczy polecane są rakiety cięższe, dające mocniejsze odbicia.

3. Balans rakiety tenisowej

Odnosi się on do środka ciężkości rakiety. Najczęściej początkującym doradza się rakiety z równym, wycentrowanym balansem. Rakieta z balansem na główkę daje mocniejsze odbicia, natomiast na rączkę jest łatwiejsza w obsłudze.

4. Rozmiar rakiety tenisowej

Odnosi się on do jej wielkości oraz do rozmiaru jej rączki. Markowe rakiety jak rakieta Dunlop można kupić w wielu rozmiarach.

Czy rakieta ma założony naciąg?

Wybierają odpowiednią rakietę tenisową w sklepie, warto też zwrócić uwagę, czy ma ona nałożony naciąg.

W sprzedaży można znaleźć zarówno rakiety z założonym już naciągiem, dlatego są one gotowe do gry, jak i rakiety, które dopiero wymagają jego założenia i dzięki temu pozwalają graczowi na wybór jego typu. Dla początkujących najczęściej wybierane są rakiety z naciągiem.

Akcesoria do rakiety tenisowej w zestawie

Warto też sprawdzić, jakie akcesoria dodał do rakiety producent. Wielu z nich oferuje je wraz z pokrowcami, które pozwalają na łatwe przenoszenie rakiety i zabezpieczają ją przed uszkodzeniem.

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać idealny strój na pole dance
Korzyści dla młodych żeglarzy i ich rodziców
Zimowy urok Podhala

Jesteś zainteresowany reklamą?