Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Dlaczego warto uprawiać sport i jaką dyscyplinę wybrać?

22 czerwca 2020

Żyjemy w czasach, w których towarzyszy nam stres i pewnego rodzaju gnanie do przodu – do kariery, pieniędzy lub po prostu po to, by związać koniec z końcem. Problemów jest pełno, a my nie zawsze potrafimy się z nimi uporać. W tym wszystkim zapominamy o zdrowiu. Na naszych półkach zamiast butów biegowych, znaleźć można obcasy lub niewygodne, ale prezentujące się dobrze obuwie, w którym można udać się do firmy. Układamy nasze wartości w nieco dziwnej kolejności – na samym szczycie znajduje się kariera czy pieniądze, a niżej to, co naprawdę jest istotne i bez czego nie moglibyśmy funkcjonować. 

Sport – czy to się opłaca?

Wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia. Jest to niezdrowe i powoduje choroby, których często nie można nawet wyleczyć. Aby temu zapobiec, powinniśmy zmienić nasze życie i wprowadzić do niego ruch, który doda zdrowia. To jaki sport wybrać, zależy przede wszystkim od naszej aktualnej kondycji oraz ilości czasu, jaką dysponujemy. Pamiętajmy też o odpowiednim sprzęcie; jeśli zaczynamy biegać, musimy wyposażyć się w dobrej jakości buty biegowe. Obuwie odgrywa znaczącą rolę i źle dobrane powoduje odciski albo kontuzje.

Udowodniono naukowo, że sport (w racjonalnych ilościach) redukuje stres, poprawia koncentrację, nastrój i powoduje nagły przypływ energii, który wykorzystać można w dalszych działaniach. Dodatkowo sport nie musi być koniecznością; nie trzeba się do niego zmuszać! Na pewno każdy z nas znalazłby taką dyscyplinę, którą polubi. Po prostu trzeba poszukać i wypróbować wielu rzeczy. Przed każdym sportem przyjemną opcję na pewno stanowią zakupy! Różnorodne buty biegowe, sportowe spodnie czy kurtki trekkingowe to ubrania, które kupuje się niezwykle przyjemnie. 

Wybrany sport – bieganie. Jak zacząć?

Jednym z popularniejszych sportów amatorskich jest bieganie. Wybiera się go przede wszystkim ze względu na to, że nie trzeba dysponować dużą ilością czasu. Wystarczy wyjść z domu i można zaczynać! Jest to też dobry sposób na rozgrzewkę przed innymi dyscyplinami. Generalnie bieganie przydaje się każdemu sportowcowi, nie ważne jaki sport docelowo uprawia. Przed rozpoczęciem, pamiętajmy o odpowiednim wyposażeniu. Koniecznie potrzebujemy butów biegowych, a także wygodnych spodni, które nie będą blokowały ruchów. Warto też stopniowo zwiększać dystanse oraz robić krótką rozgrzewkę. Nie porywajmy się od razu na głęboką wodę, może to spowodować kontuzję i zniechęcić nas do dalszego uprawiania sportu. Nie ważne czy chcemy tylko truchtać dla zdrowotności, czy naszym celem są długie dystanse i sprint – musimy pamiętać o tym aby wyposażyć się w buty biegowe, racjonalnie zaplanować trening oraz pić duże ilości wody. 

Redakcja zgtkkf.pl

Jesteśmy platformą poświęconą sportowi, zdrowiu i dobrej kondycji. Oferujemy inspirujące treści i praktyczne porady, które pomagają osiągnąć optymalne samopoczucie. Dołącz do naszej społeczności, aby odkrywać nowe sposoby na aktywny tryb życia!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać idealny strój na pole dance
Dlaczego warto zainwestować w specjalistyczną odzież na rower
Korzyści dla młodych żeglarzy i ich rodziców

Jesteś zainteresowany reklamą?